ПРАТ "НЕМИРІВСЬКЕ РП "РАЙАГРОХІМ"

Код за ЄДРПОУ: 05487538
Телефон: (04331) 2-17-48
e-mail: nemirovhim@gmail.com
Юридична адреса: 22800, Вінницька область, Немирівський район, місто Немирів, вулиця Соборна 171
 
Дата розміщення: 07.04.2020

Річний звіт за 2019 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів Фiлiй, дочiрнiх пiдприємств, представництв та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв немає. Їхнi ролi та перспективи вiдсутнi. Протягом звiтного перiоду змiни в органiзацiйнiй структурi товариства не вiдбувалося.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв 18 осiб , позаштатних працiвникiв та сумiсникiв, працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу - немає. Фонд оплати працi -203 тис. грн. У порiвнянi з минулим звiтним перiодом фонд оплати працi збiльшився на 63 тис. грн.. Протягом звiтного перiоду рiвень квалiфiкацiї працiвникiв товариства не пiдвищувався, кадрова програма спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв операцiйним потребам товариства не запланована.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Емiтент не проводить спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не було.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з Українським податковим законодавством. Амортизацiя нараховується методом зменшення залишку, шляхом використання встановлених норм до залишкової вартостi основних засобiв на початок звiтного перiоду.Запаси включають сировину та матерiали, придбанi напiвфабрикати, паливо, запаснi частини, тару, готову продукцiю, товари для перепродажу, малоцiннi предмети та предмети, що швидкозношуються на складi. Запаси облiковуються за собiвартiстю. Собiвартiсть запасiв включає витрати на придбання, доставку та переробку.Для розрахунку собiвартостi реалiзованої продукцiї застосовується метод конкретної iдентифiкацiї запасiв, що фактично використанi.Ведення облiку витрат на виробництво та склад витрат на виробництво вiдповiдає вимогам ПСБО 16 "Витрати" затвердженого наказом МФУ №318 вiд 31.12.1999 року iз врахуванням змiн та доповнень.Фактична собiвартiсть та оцiнка залишкiв незавершеного виробництва на пiдприємствi достовiрнi i обраховуються згiдно чинного законодавства.На пiдприємствi облiк загальновиробничих витрат ведеться згiдно чинного законодавства, порядок та правильнiсть розподiлу цих витрат ведеться згiдно обранiй облiковiй полiтицi, ПСБО 16 "Витрати" та не суперечить чинному законодавству.Формування виручки (валового доходу) вiд реалiзацiї продукцiї (робiт, послуг) проводиться вiдповiдно до ПСБО 15 "Дохiд", затвердженого наказом МФУ №290 вiд 29.11.1999 з врахуванням змiн i доповнень.
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; В даний час Товариство надає незначнi послуги з ремонту сiльськогосподарської технiки та послуги з оренди технiки та примiщень, а також займається купiвлею-продажем добрив, стимуляторiв росту та засобiв захисту рослин. Всi перерахованi послуги не дають Товариству суттєвих прибуткiв та можливостi розширення виробництва. Перспективнi плани подальшої дiяльностi не визначенi. Розширення виробництва, реконструкцiя, полiпшення фiнансового стану не плануються через вiдсутнiсть оборотних коштiв.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування За 5 останнiх рокiв придбано основних засобiв на суму 9803,5 тис. грн, вибуло на суму 231,4 тис. грн
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Володiння та користування основними засобами товариства здiйснюється на постiйнiй основi за призначенням.Основнi засоби знаходяться за мiсцем розташування товариства: Вiнницька область, м.Немирiв, вул.Соборна 171. Обмежень на володiння, використання та розпорядження майна емiтента немає. Товариство не здавало в оренду i не орендувало основнi засоби протягом звiтного перiоду. Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтного перiоду складала 13301,6 тис.грн., на кiнець звiтного перiоду становила 6549,9 тис.грн. Сума нарахованого зносу становить 1417,5 тис.грн. Залишкова вастiсть основних засобiв на кiнець звiтного перiоду становить5132,4 тис. грн. Ступiнь зносу - 21,64%. Ступiнь використання основних засобiв - 70%. За звiтний перiод надiйшло основних засобiв на суму 8111,7 тис. грн. Вибуло основних засобiв на суму 21,9 тис. грн.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Серед iстотнiх проблем, якi впливають на дiяльнiсть, являються - спад виробництва, який призводить до зниження покупної спроможностi клiєнтiв та попиту на продукцiю Ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень - значна.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. У звiтному перiодi товариство не користувалося кредитами банку, фiнансової допомоги не надавало i не отримувало. Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв товариства: - перегляд залишкiв товарних запасiв та прийняття мiр по їх прискореної реалiзацiї; - зменшення непродуктивних витрат обiгу; - скорочення штатiв та зменшення фонду оплати працi; впровадження режиму економiї в енергозберiгаючi витрати (газ. електроенергiя).
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів У звiтному роцi усi заключенi договори були виконанi, не виконаних договорiв немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) В наступному роцi Товариство не планує здiйснювати заходи, направленi на розширення виробництва, реконструкцiю основних засобiв. Полiпшення фiнансового стану, планується за рахунок а саме - освоєння нових видiв робiт, залучення нових клiєнтiв, можливо ремонту технiки i обладнання, збiльшення товарообороту , предачi в оренду частину основних засобiв, продовження впровадження енергозберiгаючих технологiй на пiдприємствi. Iстотними факторами, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому, є збiльшення iнфляцiї, зростання цiн на сировину i матерiали, що негативно вплине на дiяльнiсть Товариства
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Витрат на дослiдження та розробку у звiтному перiодi не було.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі У 2017 роцi товариство отримало 532,9 тис. грн. чистого прибутку. За 2018 рiк товариство отримало чистий збиток в сумi 802,5 тис. грн. За результатами дiяльностi за 2019 рiк товариство отримало чистий збиток в сумi 732,6 тис. грн. З урахуванням результатiв дiяльностi за попереднi роки згiдно даних бухгалтерського облiку Товариства нерозподiлений прибуток, визначений станом на 31.12.2019 року, становить 113,6 тис. грн.